Czech version / česká verze
English version / anglická verze
>> Pirátství

Upozornění

Fotografie, frivolitky, jejich vzory a provedení, uveřejněné na těchto stránkách, nesmějí být rozmnožovány tiskem, fotokopiemi, počítačovými soubory a jiným způsobem zneužity ke své propagaci a komerci. Veškeré fotografie a texty jsou chráněny dle autorského zákona.                                                         10. 3. 2010

Nerespektování tohoto upozornění je pohrdáníhodným morálním pokleskem!

Ignorace tohoto upozornění mě nutí zveřejnit nekulturní chování těchto osob.                                                                            Pro porovnání


                          vlevo originál                                                   vpravo kopie
Pirátství

zvonekkopiezvonek  kopie                     Z tohoto webu  opsaný a pro svoji propagaci použitý text
 

        

Frivolitka (frivolitková krajka) je druh ručně vázané krajky, kdy provazováním příze vznikají uzlíky a pak podle jejich počtu (v různých kombinacích) vzory složené z koleček, obloučků nebo slziček a zkrášlené pikotkami (očky mezi uzly). Dají se tak vytvářet různé ozdobné dečky, dekorace, ale i módní doplňky (náhrdelníky, náušnice, náramky).

O vzniku a původu frivolitky jsou nepřesné dohady. V literatuře je doloženo, že největší obliby dosáhla v Evropě v 16.-17. století, kdy byla součástí šlechtických oděvů (límce, rukávy, kanýry…).atd.

                                         
                       
                                                                                                                                                   

 


                    


Explicitně zakazujeme jakékoli použítí části nebo celého obsahu těchto stránek, jejich reprodukci, kopírování, úpravu a zvláště prezentaci na jiných internetových stránkách bez našeho výslovného souhlasu. Veškerý obsah je pod ochranou autorského zákona a majetkem Aleny Vyčichlové.