Czech version / česká verze
English version / anglická verze
>> Jak to dělám

Jak to dělám

Náhrdelník 

Postupem doby jsem si osvojila několik způsobů, kterými se nechá frivolitka zhotovit.  Pro svou další činnost jsem si vybrala jednu z několika člunkových možností, která mi "sedí". Při  práci důsledně  dodržuji rub a líc a  samozřejmostí je i bezuzlíkové  napojování  příze. S krajkou pracuji v soudobém pojetí tak, aby se mi výrobek líbil. Musím ale říci, že se mi občas stane, kdy se původní záměr neztotožní s konečným výsledkem. Vysvětlení je toto. Začnu náhrdelník, po několika hodinách práce změním názor a pokračuji podle nového nápadu - límec. Za pár dní, když je výrobek hotov, je tento výsledek - dečka. Zkrátka s frivolitkou si užívám také jistá dobrodružství. Při vázání frivolitkové krajky je třeba velké pozornosti, protože když dojde k chybě, párání je velice obtížné. Stále je co nového objevovat a zkoušet. Chce to jen vyzbrojit se notnou dávkou trpělivosti uchopit frivolitku nejen do rukou, ale a to především do srdce a výsledek v podobě krásného uspokojení se dostaví sám.  Když  usedám s frivolitkou,  začne se  po  mém  těle  rozlévat  hřejivý pocitPárání
nepopsatelné úlevy.  Moje modely vznikají převážně kombinací klasických vzorů, mé fantazie, inovační metody vkládání korálků - KALVYA a momentální nálady. Všechny jsou originální. Za prohlédnutí stojí a doufám, že slušnost nikomu nedovolí zneužít je. Věřím, že vám prohlídka mých stránek přinese příjemné prožitky a přispěje alespoň malou měrou k tomu, aby se tato krajka zalíbila.    
 

  
Explicitně zakazujeme jakékoli použítí části nebo celého obsahu těchto stránek, jejich reprodukci, kopírování, úpravu a zvláště prezentaci na jiných internetových stránkách bez našeho výslovného souhlasu. Veškerý obsah je pod ochranou autorského zákona a majetkem Aleny Vyčichlové.