Czech version / česká verze
English version / anglická verze
>> Kalvya © 2007

Kalvya

KALVYA nápis
Kalvya 1
                            

Pikotky nápis

            Bezesporu neodmyslitelnou součástí frivolitkové krajky jsou pikotky. Pomocí pikotek připojujeme jednotlivé prvky krajky k sobě. Bez toho by se frivolitka nemohla obejít a v tom také tkví hlavní význam pikotky. Druhé, neméně důležité využití, je estetické. Pikotky různých velikostí vpracováváme do krajů obloučků a slziček  a tím dodáváme frivolitce její vznešenou noblesnost a jemnou eleganci. Tohoto faktu jsem si vědoma, ale, jak je možné shlédnout na mých obrázcích, nahrazuji z praktického hlediska na náhrdelnících a špercích pikotky korálkami. Náhrdelníky, náramky a náušnice jsou při nošení vystaveny nadměrnému oděru (vlasy, rukávy, límečky). Frivolitka se nechá v případě potřeby bez problému vyprat, avšak pikotky je nutné vždy po vyprání rovnat. Korálky tento problém odstraní a přispějí k větší oblíbenosti této krajky pro její snadnou údržbu.      
    Charakteristickým znakem mé frivolitkové krajky je způsob, jakým vkládám korálky - KALVYA.

Kalvya
Kalvya

"KALVYA" - tento způsob vkládání korálků, který používám, se zrodil v mé dílně koncem roku 2007 a je dosud ve světě frivolitky zcela ojedinělý. 

Dostalo se mu milého ocenění, nejen profesního, ale i laického. Vážím si ho - je pro mě velmi důležité a zavazující. 
"KALVYA" budu proto nadále používat a přinášet jím radost svým příznivcům.
                                           Alena Vyčichlová                      
                                                                                        

Obrázek

    
Toto pojednání o způsobu, jakým vkládám korálky do frivolitkové krajky, jsem vypracovala koncem roku 2007 a protože se po několika letech těší Kalvya  stále velké oblibě, dovoluji si ho nyní zveřejnit.

Obrázek

             Při použití této techniky a její prezentaci je nutné respektovat její název  KALVYA 
                                                          a vždy jej uvádět. 
Kalvya 


Explicitně zakazujeme jakékoli použítí části nebo celého obsahu těchto stránek, jejich reprodukci, kopírování, úpravu a zvláště prezentaci na jiných internetových stránkách bez našeho výslovného souhlasu. Veškerý obsah je pod ochranou autorského zákona a majetkem Aleny Vyčichlové.